Začalo sa obdobie prázdnin. Priateľka ma pozvala na atraktívnu dovolenku do Egypta k Červenému moru s možnosťou potápania sa v prekrásnom podmorskom svete. Bol mi ochotná prispieť sumou, ktorá by mi chýbala do ceny zájazdu. Veľmi som sa tejto ponuke tešila. Cítila som, že si potrebujem oddýchnuť na poriadnej dovolenke Len jedna vec ma znepokojovala. V tejto oblasti totiž nebol nijaký katolícky kostol, a ja som túžila nielen po telesnom, ale aj po duchovnom oddychu. O niekoľko dní som sa stretla s jedným priateľom kňazom a spomenula som mu aj túto dovolenku. On mi vtedy povedal len tri slová: „Beatka, Egypt nie! " Nič mi nezdôvodňoval.

Zanedlho som dostala novú veľmi výhodnú ponuku na dovolenku k moru do Chorvátska. Túto ponuku som nakoniec aj prijala. A tak som s priateľkami prežila prekrásnu dovolenku v Chorvátsku. Po celý čas nás Boh sprevádzal svojou mimoriadnou starostlivosťou. Požehnal nám prekrásne počasie. Hoci cez týždeň v časti, kde sme bývali, nemala byť svätá omša, práve v čase nášho pobytu sa tu rekreoval jeden kňaz z Benátok a každý deň slúžil svätú omšu, a tak sme aj my mohli byť na nej prítomnej. Ráno svätá omša a cez deň more. Takto sa o nás Boh postaral.

Keď som sa vrátila domov, čakalo ma ešte väčšie prekvapenie. Stretla som sa s priateľkou, ktorá ma pozvala na dovolenku do Egypta. Oznámila mi, že dva bombové útoky teroristov v Egypte, pri ktorých zahynulo osemdesiatosem ľudí a stovky sa zranili, sa udiali presne na tom mieste, pri tom hoteli a v tom istom čase, kde sme plánovali stráviť našu dovolenku. Vtedy som pocítila mimoriadnu starostlivosť nebeského Otca, Stretla som aj priateľa, ktorý mi vtedy povedal tie tri slová. Opýtala som sa ho, prečo ma odhovoril. Dodal že nikdy v živote si nebol taký istý, že tam nemám ísť ako vtedy. Dnes ďakujem Bohu za jeho mimoriadnu starostlivosť aj prostredníctvom iných.

Prevzaté z:
časopis Nové Mesto
jul, augst 2006© 2008 Gréckokatolícka farnosť Svidník - mesto